Nieudany weekend

• autor: thefilipek11, 2014-01-23 14:25

Info w rozwinięciu

W sobotę pod wodzą Marka SZYMOCHY nasz zespół wziął udział w turnieju zorganizowanym przez UKS Skarbimierz. Zawody miały charakter towarzyski więc szansę gry otrzymali chłopcy, którzy niedawno dołączyli do naszej drużyny.

Każdy mógł zademonstrować swoje umiejętności na tle silnych drużyn tj. UKS SAP Brzeg, UKS Junior Skarbimierz oraz GKS Grodków. Rywale pomimo gier towarzyskich wystąpili w najsilniejszych składach. Nasz zespół w każdym spotkaniu obejmował prowadzenie jednak nie był w stanie utrzymać prowadzenia do końca, a w niektórych momentach dali się całkowicie zdominować.

UKS SAP Brzeg – Stal Brzeg                   5-2

UKS Junior Skarbimierz – Stal Brzeg     5-1

GKS Grodków – Stal Brzeg                      6-4

Skład: Miłosz JASKUŁA, Łukasz BANIK, Maciej ŚWITOŃ, Szymon WITKA, Kacper KWIATKOWSKI, Adam BILSKI, Tomasz SZCZEPAŃSKI, Kamil SZULC, Mateusz OLEKSY, Dawid PIOTROWSKI, Klaudiusz SZWAJDA.

Natomiast w niedziele w najsilniejszym składzie z wielkimi nadziejami i aspiracjami wyruszyliśmy do Wieruszowa na Ogólnopolski turniej WIERUSZÓW CUP. Na turnieju zameldowały się drużyny z czterech województw opolskiego, dolnośląskiego, łódzkiego i wielkopolskiego.

Już pierwsze mecze pokazały, że poziom będzie bardzo wysoki. W pierwszym spotkaniu zremisowaliśmy 0-0 z drużyną ze Zduńskiej Woli. Znakomicie w bramce zagrał Miłosz JASKUŁA w obronie przyzwoicie prezentował się Łukasz Banik, a z przodu kilkoma strzałami starał się zaskoczyć Mateusz Foryś oraz Klaudiusz Szwajda jednak ich strzały pozostawiały wiele do życzenia. W kolejnych spotkaniach z gospodarzami turnieju oraz z NKS Namysłów nie mieliśmy nic do powiedzenia. Straciliśmy bramki po mocnych strzałach z dystansu. Obrońcy oraz bramkarz nie byli w stanie zapobiec tym porażkom. W ostatnim spotkaniu w grupie zawodnicy podeszli zbyt pewni siebie i bardzo szybko zostali sprowadzeni na ziemię. Po dwóch minutach przegrywaliśmy 2-0. Po zimnym prysznicu zawodnicy szybko wzięli się do pracy i grą pressingiem na całym boisku co chwile zagrażali bramce przeciwnika. Znakomicie zagrał Mateusz Foryś, który zmuszał bramkarza do sporego wysiłku. Ale to Łukasz Banik zmniejszył rozmiary porażki w końcówce spotkania, po mimo wielu sytuacji nie udało się wyrównać i pozostała nam gra o 9 miejsce.

W ostatnim spotkaniu wygraliśmy 2-1. I najważniejszym momentem był fakt, że swoją niemoc strzelecką przełamał Mateusz Foryś zdobywając bramkę ładnym wolejem.

Pomimo przedostatniej lokaty w silnym obsadzonym turnieju, nasza drużyna została wyróżniona Pucharem Fair Play wręczonym przez Burmistrza miasta Wieruszów.

Skład: Miłosz JASKUŁA, Łukasz BANIK, Maciej ŚWITOŃ, Robert BABIJCZUK, Adam BILSKI, Tomasz SZCZEPAŃSKI, Mateusz FORYŚ, Klaudiusz SZWAJDA, Mateusz OLEKSY, Marcel PIETRZAK.

Stal Brzeg – Zduńska Wola          0-0

Stal Brzeg – AP Wieruszów          3-0