Niewykorzystane sytuacje sie mszczą

• autor: thefilipek11, 2014-02-07 21:25

Jak mawia stare piłkarskie porzekadło ,,Niewykorzystane sytuacje lubią się mścić,, I doskonale się o tym przekonaliśmy podczas turnieju w Oleśnie.

nowa-galeria-5295355.jpg nowa-galeria-5295357.jpg nowa-galeria-5295359.jpg

Na turnieju w Oleśnie mieliśmy możliwość sprawdzenia swoich umiejętności na tle rówieśników z Częstochowy, Olesna, Czarnowąs, Lublińca oraz Kluczborka.

W pierwszych spotkaniu z gospodarzami turnieju już w pierwszych minutach doskonałą okazję miał Oliwier Drozd jednak mało zdecydowanie wyszedł do prostopadłej piłki i w sytuacji sam na sam uderzył w bramkarza. Chwilę później w słupek uderzył Mateusz Foryś, Z pewnością gdybyśmy strzelili bramki, mecz jak i cały turniej potoczyłby się całkiem inaczej. Chłopcy uwierzyliby w swoje umiejętności i szybko strzelone bramki uskrzydliłyby ich, Jednak z minuty na minutę oddaliśmy pole gry nastawiając się na kontry. Olesno grało szybko i agresywnie co chwilę stwarzając sobie sytuacje podbramkowe. Miłosz w bramce wyczyniał cuda jednak skapitulował dwa razy. Przy dwóch bramkach fatalnie zachowali się obrońcy dopuszczając do 3 dobitek po strzałach przeciwników oraz nie zareagowali gdy odbita piłka zmylila naszego bramkarza i wtoczyła się do bramki.

W 2 meczu z Ajaksem Częstochowa daliśmy się całkowicie zdominować i nie stworzyliśmy sobie wielu sytuacji pod bramką przeciwnika. Bramkę straciliśmy gdy jeden z obrońców zbyt słabo zagrał do Miłosza i nie był on w stanie uratować nas przed utratą bramki.

Dwa ostatnie spotkania w grupie ze Swornicą Czarnowąsy oraz Rakowem Częstochowa zagraliśmy przyzwoicie. Twardo i nieustępliwie w obronie, w ataku całym zespołem co chwilę stwarzając sobie sytuacje  Mateusz Foryś, Klaudiusz Szwajda oraz Marcel Pietrzak byli bardzo blisko pokonania bramkarzy. Brakowało nam troszeczkę dokładności oraz szczęścia. I gdy wydawało się, że jesteśmy w stanie osiągnąć dobre rezultaty w końcówce spotkań straciliśmy w prosty sposób bramki.

W ostatnim spotkaniu z Olesnem II postawiliśmy wszystko na jedną kartę aby jak najszybciej przełamać naszą niemoc strzelecką i zaatakowaliśmy pressingiem na całym boisku. Szybko udało się stworzyć kilka sytuacji. Marcel Pietrzak w sytuacji sam na sam za długo zwlekał ze strzałem i obrońca wybił piłkę, Mateusz Foryś uderzył w poprzeczkę, Robert Babijczuk dwukrotnie z daleka próbował zaskoczyć golkipera gospodarzy, Maciej Świtoń w dogodnej sytuacji nie trafił czysto w piłkę. I jak to się często zdarza niewykorzystane sytuację się zemściły. Po jednej kontr i wrzuconej piłki w wzdłuż bramki Tomasz Szczepański niefortunnie przeciął lot piłki i wtoczyła się ona do bramki obok bezradnego Miłosza Jaskuły.

Był to bardzo dobrze zorganizowany turniej z ciekawymi drużynami. Dostaliśmy porządną naukę futbolu,

W miesiącu marcu czekają nas 3 turnieje i musimy przyłożyć się na treningach i dawać z siebie wszystko aby nie zakończyły się one tak jak w Wieruszowie i Oleśnie. Uważam, że jesteśmy w stanie rywalizować z wszystkimi drużynami jeśli tylko zawodnicy uwierzą w siebie i w swoje umiejętności i zaczną grać zespołowo.

Skład: Miłosz JASKUŁA (c), Maciej ŚWITOŃ, Tomasz SZCZEPAŃSKI, Robert BABIJCZUK, Marcel PIETRZAK, Oliwier DROZD, Klaudiusz SZWAJDA, Mateusz FORYŚ, Szymon WITKA

Testy Naborowe