Weekend na sportowo

• autor: thefilipek11, 2014-06-21 17:37

Miniony weekend spędziliśmy bardzo aktywnie uczestnicząc w kilku ciekawych imprezach.

BITWA

W sobotę nasi trzej bramkarze udali się na Bitwę Bramkarską we Wrocławiu. Był to bardzo ciekawy event organizowany już po raz trzeci na boiskach wrocławskiej politechniki.

Po ciężkich przygotowaniach z trenerami bramkarzy Marcinem Raczkowskim i Pawłem Kuleszką, Miłosz Jaskuła, Marcel Kłoda oraz Piotr Staśkiewicz wystartowali w kategorii wiekowej U-11 i rywalizowali z bramkarzami w 3 grupach po 7 zawodników.

Miłosz wygrał 4 pojedynki, 1 zremisował i 1 przegrał, Piotr wygrał 4 i przegrał 2 natomiast Marcel 2 wygrał, 1 zremisował i 4 przegrał.

Dodatkowo Miłosz zakwalifikował się do konkursu jedenastek trafiając celnie w eliminacjach w koła zawieszone pod poprzeczką bramki. W konkursie rzutów karnych stanął przeciwko dawnym zawodnikom Śląska Wrocław, którzy próbowali pokonać naszego kapitana.

Chłopcy zaprezentowali bardzo wysoki poziom i w każdym pojedynku stoczyli zacięte boje. Nabyli ogromnego doświadczenia i przede wszystkim  bawili się bardzo dobrze i jak zapowiedzieli jeszcze tam wrócą i powalczą o podium. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy dyplom, a także pakiet startowy, w którym znalazła się m.in. pamiątkowa koszulka.

Mundial

Również w sobotę udaliśmy się na Mundial do Marcinkowic. Turniej rozpoczął się od losowania drużyn, które występują na tegorocznych Mistrzostwach Świata i Łukasz Banik wylosował nam Anglię. Więc pod taką nazwą Anglia Brzeg ruszyliśmy na podbój brazylijskich boisk. Mecze rozgrywane były na Maracanie, Rio de Janeiro oraz Sao Paulo.

Lecz zanim rozpoczęliśmy zmagania każdy z zawodników musiał się dowiedzieć z jakim numerem występuje zawodnik reprezentujący barwy angielskiej reprezentacji.

Skład: Filip NOWOSIELSKI (HART), Kasjan NOWACKI (GERRARD), Klaudiusz SZWAJDA (LAMPARD), Oskar WOJCIECHOWSKI (WELBECK), Tomasz SZCZEPAŃSKI (WILSHARE), Łukasz BANIK (STURRIDGE), Robert BABIJCZUK (SMALLING), Olaf MAGUSIAK (ROONEY), Maciej ŚWITOŃ (HENDERSON), Mateusz FORYŚ (JAGIELKA), Szymon LIPKA (CHAMBERLAIN)

Turniej rozpoczęliśmy od pechowej porażki z Radwanicami 1-2 lecz kolejne spotkania z Osiekiem oraz Marcinkowicami wygraliśmy. W półfinale graliśmy z Oławą, z którą nie mieliśmy nic do powiedzenia zespół zdominował nas i wygrał 3 bramkami. Mecz o 3 miejsce był lekkim horrorem. Już od samego początku zdominowaliśmy zespól z Siechnic jednak jedna kontra wyprowadzona przez przeciwników zakończyła się bramką. Mateusz Foryś oraz Łukasz Banik oddali celne strzały w końcówce spotkania lecz zanim zakończył się mecz w naszym polu karnym został sfaulowany przeciwnik. Filipowi udało się wyczuć przeciwnika i obronił rzut karny. Pomimo nienajlepszej gry naszego bramkarza wszystkie grzechy zostały mu wybaczone.

Bramki: Kasjan NOWACKI x2, Oskar WOJCIECHOWSKI x3, Mateusz FORYŚ x2, Maciej ŚWITOŃ, Łukasz BANIK,

LAGUNA CUP

O niedzielnym turnieju w Oleśnie powinniśmy jak najszybciej zapomnieć i wyciągnąć wnioski. Ponieważ na dobrym poziomie zagraliśmy tylko 2 mecze. Wygrany z Odrą Opole oraz zremisowany ze SKRĄ Częstochowa II. W pozostałych spotkaniach chłopcy wyglądali na bardzo zmęczonych oraz brakowało im szybkości i świeżości. Przegraliśmy z SKRĄ oraz Rakowem Częstochowa, Spartą Lubliniec oraz MKS Kluczbork różnicą kilku bramek.

Skład: Miłosz JASKUŁA, Marcel KŁODA, Mateusz FORYŚ, Maciej ŚWITOŃ, Filip KAMIŃSKI, Arkadiusz LIPKA, Jakub LIPKA, Łukasz BANIK, Kasjan NOWACKI, Olaf MAGUSIAK, Filip KAMIŃSKI, Tomasz SZCZEPAŃSKI.

Bramki: Kasjan NOWACKI, Filip KAMIŃSKI, Mateusz FORYŚ oraz Tomasz SZCZEPAŃSKI.

Uważam, że weekend spędziliśmy bardzo aktywnie dobrze się przy tym bawiąc. Sezon dobiega już końca pozostał nam tylko jeden turniej, który będzie bardzo wymagający. Jednak wszyscy jesteśmy zgodni, że damy z siebie wszystko i postaramy się zostawić jak najlepsze wrażenie godnie reprezentując nasz klub.

Odra Opole - Stal Brzeg