Podsumowanie obozu

• autor: thefilipek11, 2014-07-28 13:07

Obóz w Głuchołazach dla wielu chłopaków był pierwszym takim wyjazdem i niezmiernie się cieszę, że wszyscy wytrwali trudy wyjazdu oraz obciążenia treningowe.

Plan dnia był tak opracowany, aby chłopcy mieli dzień wypełniony po brzegi zajęciami rekreacyjno - sportowymi. Przez pierwsze dwa dni zrealizowaliśmy cztery jednostki treningowe na bardzo wysokich obciążeniach oraz skorzystaliśmy z basenu jakim dysponował ośrodek. W środę rezegraliśmy mini turniej w jedną z odmian piłki siatkowej, zwycięzką drużyną okazała się drużyna  Miłosza, Klaudiusza oraz Damiana Dziury. Kolejne dni przeplatane były treningami oraz wieloma zabawami zorganizowanym przez trenerów oraz animatorów.

Najszybszy w grze terenowej zorganizowanej przez animatorów  ośrodka BANDEROZA okazał się Olaf Magusiak.

Najlepszy w:

- Tenisie Stołowym był Mateusz Foryś

- Grze Fifa 2014 na Xbox: Grzegorz Galant, który ograł w finale Macieja Świtonia

- Grze fifa 2014 NA PS3; Daniel Soroka, który przez przypadek wygrał minimalną różnicą z Damianem Dziurą.

- Bitwie Bramkarskiej, która stała na najwyższym poziomie wygrał Daniel Soroka pokonując Mateusza Forysia.

Rozegraliśmy trzy gry towarzyskie na boisku oraz jedną na hali sportowej.

Stal Brzeg - Stal Brzeg Orliki 6 - 4 Hala Sportowa

Bramki: Olaf Magusiak x 2, Filip Kamiński x 3, Mateusz Foryś.

Stal Brzeg - Stal Brzeg Orliki 3 - 3, 10-4 Rzuty Karne

Bramki: Olaf Magusiak x 2, Filip Kamiński

Stal Brzeg - Akademia Bramkarska Opole 3 - 2 (0:1)

Bramki: Oskar Wojciechowski, Olaf Magusiak, Mateusz Foryś.

Zawodnicy we wtorek po treningu, który odbył się  na sztucznej murawie, udali się na zakupy do pobliskiego sklepu gdzie mieli możliwość spożytkować swoje kieszonkowe. Warto nadmienić, iż powyższy tening odbył się w Czechach

W sobotę mieliśmy całkowty odpoczynek od piłki i udaliśmy się do Zaginionego Miasta Resenau w Pokrzywnej. Korzystalimy z basenu, kina 7D, parku linowego, dmuchanych zamków oraz uczyliśmy się wypłukiwać złoto.

Jednym z najważniejszych punktów wyjazdu był CHRZEST PIŁKARSKI:

W chrzcie brało udział 5 drużyn, które konkurowały między sobą w kilku konkurencjach:

1. Slalom z wykorzystaniem różnego rodzaju piłek (dziwnym trafem każdy zespół otrzymał piłkę do rugby)

2. Przejście po linie 30 cm nad ziemią

3. Strzelanie z łuku

4. Celność strzałów na małe bramki

5. Test szybkości

6. Piosenka, przyśpiewka piłkarska

Na koniec wraz z trenerem Grzegorzem przygotowaliśmy sprawdzoną recepturę (robaki w głuchołazkim błocie) i chłopcy poczęstwali się podwieczorkiem lecz zapomnieliśmy sztućców, więc wszyscy musieli radzić sobie bez nich.

Każdy z uczestników na koniec dostał dyplom oraz mały upominek.

Cały obóz uważam za bardzo udany, wszystko co zaplanowaliśmy przed wyjazdem zostało zrealizowane (oprócz wejścia na Biskupią Kopę przez fatalne warunki atmosferyczne lecz chłopcy specjalnie się tym nie przejęli). Zawodnicy na każdym treningu oraz w różnych zabawach dawali z siebie 100%, a w czasie wolnym pokazywali ogromną samodzielność oraz wysoką dyscyplinę.

Przez najbliższe 2 tygodnie zawodnicy mają całkowity odpoczynek od piłki i mogą uczęszczać na zajęcia lekkoatletyczne, które odbywają się w poniedziałki, środy i piątki o godz.16.30 na brzeskim stadionie, Treningi rozpoczniemy od 18 sierpnia Testami Grassroots. Całkowita rozpiska treningów ukażę się za tydzień.

Trening z Wojciechem Kochańskim