Wszystko pod kontrolą - Relacja z VIII kolejki ligowej

• autor: thefilipek11, 2015-10-26 18:44

Wszystko pod kontrolą

Mecz z UKS Sap Brzeg przypominał poprzednie spotkania ligowe. Czyli krótko mówiąc przeciwnicy wybijali piłkę do przodu licząc na jakiś błąd naszych obrońców i ustawiając obronę przed polem karnym, a my narzucalismy swój styl gry.
Nasza przewaga w grze technicznej i zespołowej była bardzo widoczna. Wiele podań wymienianych na jeden i dwa kontakty prowadziła do wielu sytuacji podbramkowych. Lecz tego dnia brakowało nam tej „kropki nad i”. Obijaliśmy poprzeczkę, słupki lub obrońcy wybijali piłki zmierzające do bramki.

W 15 minucie nasi obrońcy zagapili się i po wybiciu piłki do przodu jeden z zawodników wyszedł sam na sam z bramkarzem. Miłosz świetnie skrócił kąt lecz wobec dobitki był bezsilny. Nasi chłopcy nie spuścili głów tylko starali się jak najszybciej odwrócić losy meczu. Próbowali akcji indywidualnych i strzałów z daleka. Dopiero w 27 minucie po zamieszaniu podbramkowym znakomicie znalazł się Jakub Kiełtyka i skierował piłkę do bramki. „Kaka” zaliczył 2 bramkę w tym sezonie udowadniając, że świetnie zaaklimatywał się w naszej drużynie.
W drugiej połowie ruszyliśmy do przodu atakując wysokim pressingiem na całym boisku, żeby jak najszybciej odebrać piłkę i zdobyć bramkę. Stwarzaliśmy kolejne sytuacje pod bramką lecz wciąż brakowało nam szczęścia. Dopiero w 45 minucie Adrian Kaszub oddał celny strzał z 20m (kolejna ważny gol Adriana).

Po tej bramce nasi zawodnicy ruszyli z jeszcze większym animuszem na przeciwników żeby powiększyć nasze zwycięstwo. Dwie minuty później Klaudiusz Szwajda zawinął przeciwnika na swój „firmowy” zwód i płaskim strzałem z 11 metrów nie dał żadnych szans bramkarzowi UKS.

W końcówce spotkania Marcel Kłoda wybronił 2 groźne sytuacje, które wynikały ze złych podań naszych obrońców.

Kolejne zwycięstwo stało się faktem i chyba nikt się nie spodziewał, że mając 22 punkty będziemy zajmować 2 miejsce i w ostatnim meczu zmierzymy się z Pogonią Łosiów (24 punkty) w walce o mistrza jesieni.
Nasi zawodnicy przez cały tydzień będą ciężko pracować aby powrócić na pozycję lidera.

UKS SAP Brzeg - Stal Brzeg 1-3 (1:1)

Bramki: Jakub Kiełtyka, Adrian Kaszub, Klaudiusz Szwajda.

Skład: Miłosz Jaskuła, Marcel Kłoda - Oskar Wojciechowski, Adrian Kaszub, Kasjan Nowacki, Robert Babijczuk, Filip Kamiński, Piotr Sikora, Jakub Habrych, Jakub Kiełtyka oraz Dawid Gromnicki, Klaudiusz Szwajda, Olaf Magusiak, Mateusz Foryś, Maciej Wieczorek, Kacper Kwiatkowski.

Przylesie CUP