pon.

Aktualności

Podsumowanie wyjazdu do Kluczborka

• autor: thefilipek11, 2015-11-07 19:47

Zakończyliśmy rozgrywki ligowe lecz sprzyjająca aura pozwala nam żeby dalej rozgrywać mecze na boisku i podnosić swoje umiejętności.

W sobotę zostaliśmy zaproszeni przez drużynę MKS Kluczbork na grę kontrolną prowadzoną przez Tomasza Chatkiewicza.

Rozpoczęliśmy od mocnego uderzenia i na samym początku meczu Jakub Habrych otrzymał prezent od bramkarza i wykorzystał sytuację sam na sam. Kilka minut później po błyskawicznej kontrze i samotnym rajdzie Filip Kamiński podwyższył na 2-0. Wydawało się, że po szybko strzelonych golach będziemy prowadzić grę i swobodnie będziemy rozgrywać piłkę lecz niepotrzebnie cofnęliśmy się do obrony i na zbyt wiele pozwoliliśmy gospodarzom. MKS przejął inicjatywę i kilkakrotnie zagrozili naszej bramce. Jednak ich strzały były niecelne lub Miłosz wychodził z opresji. Ciężko było nam wymienić kilka podań za dużo było nerwów i niepotrzebnych strat.

Druga połowa nieuległa zmianie Kluczbork mocno nas przycisnął i mieliśmy problem żeby wyjść z naszej połowy i skonstruować ciekawą akcję, do których przyzwyczaili nas chłopcy w lidze. W 45 minucie Mateusz Foryś sfaulował przed polem karnym, ale sędzie pokazał "na wapno" i Marcel był bezradny. Po stracie bramki nasza gra dalej nie wyglądała najlepiej lecz w końcu potrafiliśmy wyprowadzić kilka groźnych kontr. I jedna z nich kończy się rzutem rożnym. Filip dośrodkował w pole karne i w ekwilibrystyczny sposób Olaf z lewej nogi pakuje piłkę do bramki. Rozdrażniło to gospodarzy, którzy do końca drugiej połowy doprowadzili do remisu.

Trzecia połowa to walka w każdej strefie. Dużo było ostrych starć, pomimo gry kontrolnej każda drużyna chciała ten mecz wygrać. Jedna i druga ekipa stworzyła sobie kilka dogodnych sytuacji lecz to nam sprzyjało tego dnia szczęście. Najpierw po strzale gospodarzy piłka odbiła się od poprzeczki, a dobitkę świetnie złapał Marcel. W końcówce spotkania. po piłce zagranej w pole karne piłkę przeciął Robert Babijczuk i ta wturlała się obok bezradnie interweniującego bramkarza.

MKS Kluczbork - BTP Stal Brzeg 3-4 (0:2, 3:3)

Skład: Miłosz Jaskuła, Marcel Kłoda - Olaf Magusiak, Dawid Gromnicki, Klaudiusz Szwajda, Robert Babijczuk, Kasjan Nowacki, Filip Kamiński, Adrian Kaszub, Jakub Habrych, Kacper Kwiatkowski, Maciej Wieczorek, Mateusz Foryś, Jakub Kiełtyka, Oskar Wojciechowski, Łukasz Banik, Piotr Okoński, Krystian Skarżyńsk.

Po meczu drużyna MKS-u zaprosiła nas na mecz 1 ligi i wspólnie oglądaliśmy pojedynek MKS Kluczbork kontra Chojniczanka Chojnice. Niestety mecz zakończył się wynikiem 1-3. Nie pomógł Marcin Nowacki (wychowanek Stali Brzeg), który rozegrał bardzo dobre zawody.

Nie był to koniec atrakcji. Zaraz po meczu Marcin Nowacki zaprosił nas na boisko. Spędził z nami kilkanaście minut pozując do zdjęć i udzielił kilku rad i wskazówek co zrobić żeby zagrać na profesjonalnym poziomie.

Był to bardzo udany wyjazd zakończony wspólnym obiadem z jednej z restauracji w Kluczborku.

Serdecznie dziękujemy rodzicom za pomoc przy transporcie, p. Tomaszowi Chatkiewiczowi za sparing i zorganizowaniu biletów na mecz 1 ligi oraz Marcinowi Nowackiemu za poświęceniu nam kilku chwil.