Podsumowanie weekendu

• autor: thefilipek11, 2017-02-07 08:55

To był bardzo aktywny weekend dla naszych zawodników i rodziców.

W piątek przy sztucznym świetle na naszym boisku rozegraliśmy grę kontrolną z Polonią Wrocław.

Wysoki pressing, szybka gra i bardzo dobre wprowadzanie piłki do gry zadecydowały o pięciu bramkach dla naszego zespołu.
Stal Brzeg - Polonia Wrocław 5-1 (3:0) bramki: Mateusz Podgórski, Marcin Dziwura, Jakub Habrych, Oskar Solecki, Konrad Dobrowolski.

W sobotę rozegraliśmy pierwszy w tym sezonie turniej halowy. Jako organizatorzy byliśmy bardzo gościnni dla zaproszonych drużyn. Udało nam się wygrać jeden mecz, zremisować i przegrać 3 spotkania. Na pochwałę zasługują pierwsze trzy spotkania gdzie dobrze graliśmy piłką i stwarzaliśmy sobie przewagę. Jednak kolejne mecze rozczarowały. Zawodnicy bali się pokazywać do gry i brać ciężar na własne barki czego efektem było tylko wybijanie piłki i zbyt duży chaos w naszej grze.

Wyniki:

Stal Brzeg - LZS Starowice 0:0
Stal Brzeg - PKS Łany 1:2 bramka: Jan Druszcz, asysta Piotr Sikora
Stal Brzeg - Śląsk Wrocław 1:0 bramka: Mateusz Podgórski, asysta Piotr Sikora
Stal Brzeg - MKS Kluczbork 1:3 bramka: Maciej Wieczorek, asysta Jan Druszcz
Stal Brzeg - FORZA Wrocław 0:0
Stal Brzeg - NKS Start Namysłów 1:1 bramka: Filip Szpulak, asysta Jan Druszcz
Stal Brzeg - UKS Dwójka Jelcz Laskowice 0:1

Skład: Bartosz MILIAN, Marcin DZIWURA, Jan DRUSZCZ, Dawid GROMNICKI, Maciej WIECZOREK, Filip SZPULAK, Mateusz PODGÓRSKI, Piotr SIKORA.

W turnieju wystartowało 8 drużyn, rozegraliśmy mecze systemem każdy z każdy. Najlepszą drużyną okazała się ekipa z MKS Kluczbork, która wygrała wszystkie mecze gromadząc komplet punktów, strzelając 27 bramek i tracąc tylko dwie. Dodatkowo MKS zgarnął wszystkie nagrody indywidualne.

Top zawodnik i król strzelców: Dawid Begar (strzelec 9 bramek) - MKS Kluczbork

Najlepszymi bramkarzami zostali: Patryk Kościelny i Kacper Śmiałek - MKS Kluczbork

Tabela końcowa:

1. MKS KLUCZBORK - 21 pkt.
2. LZS Starowice - 12 pkt.
3. FORZA Wrocław - 12 pkt.
4. PKS Łany - 8 pkt.
5. START Namysłów - 8 pkt.
6. UKS Dwójka Jelcz Laskowice - 6 pkt.
7. STAL Brzeg - 6 pkt.
8. Śląsk Wrocław - 2 pkt.

Turniej w niedzielę był znacznie lepszy w wykonaniu naszej drużyny. Pierwszy mecz to łatwe zwycięstwo z MKS Wołczyn po bramkach Mateusz Forysia. Bardzo wyrównany mecz z Gwardią Opole zakończony remisem pokazał, że stać nas na wysoką lokatę w końcowej klasyfikacji.
Jednak w meczu z Radzionkowem i APN Knurów nie potrafiliśmy złapać rytmu i zagraliśmy poniżej oczekiwań oraz naszych możliwości.
Mecz ze Świdnicą zakończył się gdy Oskar Solecki biegł z piłką do pustej bramki i nie zdążył wyprowadzić nas na prowadzenie.
Ostatnie dwa mecze z Bielawianką i Parasolem to znakomita gra w obronie i skuteczna gra w ofensywie. W tych spotkaniach chłopcy pokazali ogromną dojrzałość boiskową i taktyczną, zademonstrowali kilka kombinacyjnych ciekawych akcji oraz popisali się bardzo dobrymi umiejętnościami technicznymi.
Na pochwałę zasługuje cały zespół każdy z zawodników dołożył swoją "cegiełkę" na końcowy sukces, choć przy odrobinie szczęścia moglibyśmy cieszyć się ze zwycięstwa. Warto zwrócić uwagę, że Mateusz Foryś był w znakomitej dyspozycji. Jako kapitan pociągnął zespół i uczestniczył przy każdej bramce strzelonej przez nasz zespół.

Stal Brzeg - MKS Wołczyn  2:0 bramka: Mateusz Foryś (asysta: Piotr Sikora), Mateusz Foryś (bez asysty)
Stal Brzeg - Gwardia Opole  1:1  bramka: Oskar Solecki (asysta: Mateusz Foryś)
Stal Brzeg - Ruch Radzionków  1:1 bramka: Mateusz Foryś (bez asysty)
Stal Brzeg - Polonia Stal Świdnica 1:1 - Mateusz Foryś (asysta: Jakub Habrych)
Stal Brzeg - APN Knurów   0:0
Stal Brzeg - Bielawianka Bielawa   1:0 bramka: Jakub Habrych (asysta: Mateusz Foryś)
Stal Brzeg - Parasol Wrocław   1:0 bramka: Oskar Solecki (asysta: Mateusz Foryś)

Skład: Bartosz MILIAN, Mateusz FORYŚ, Piotr SIKORA, Jakub HABRYCH, Oskar SOLECKI, Konrad DOBROWOLSKI, Igor MAKOS, Kamil KITA, Piotr OKOŃSKI, Jakub SKRZYNIARZ.

W turnieju wystartowało 8 drużyn, rozegraliśmy mecze systemem każdy z każdy. Cały turniej stał na wysokim poziomie i był bardzo zacięty. Widać to po końcowej tabeli gdzie różnica zdobyczy punktów była bardzo mała. W całym turnieju ekipy zdobyły tylko 45 bramek. Porównując z sobotnim turniejem aż 70 razy zawodnicy mogli się cieszyć ze zdobyczy bramkowej.

Najlepszy bramkarz: Dominik Łukawski (Parasol Wrocław)
Król strzelców: Mikołaj Waniek (Ruch Radzionków)
Top zawodnik: Marcel Piątczak (MKS Wołczyn)

Tabela końcowa:

1. Parasol Wrocław 14 pkt.
  2. Gwardia Opole 14 pkt.
  3. Stal Brzeg 13 pkt.
  4. Polonia Stal Świdnica 10 pkt
  5. Bielawianka Bielawa 9 pkt
  6. MKS Wołczyn 7 pkt
  7. Ruch Radzionków 5 pkt
  8. APN Knurów 2

Wszystkim uczestnikom Turnieju o Puchar Akademii Piłkarskiej BTP Stal Brzeg, bardzo dziękujemy za udział, a kibicom za żywiołowy doping swoich drużyn. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy, a wszystkim życzymy kolejnych sukcesów.
Dziękujemy firmie ZINA za ufundowanie nagród rzeczowych.
Sklep Team Sport w Brzegu za medale, puchary i statuetki.
Rodzicom naszych zawodników za przygotowanie "stolika kawowego" i pomoc przy organizacji turnieju.
Panu Dariuszowi Sikorze za organizację i bardzo sprawne przeprowadzenie turnieju.
Pani Beacie Hargot Dyrektor Szkoły Podstawowej w Łosiowe za wynajem Hali Sportowej.
Panu sędziemu Danielowi Bieńkowskiemu za rzetelne i sprawiedliwe sędziowanie.
Panu Mariuszowi Firkowi i Restauracji MARIO za ciepły poczęstunek podczas zawodów.

Inter PC