Relacja UHLSPORT CUP

• autor: thefilipek11, 2017-04-03 09:30

W miniony weekend mieliśmy możliwość uczestnictwa w znanym ogólnopolskim turnieju UHSLPORT CUP w Skotnikach k. Krakowa.

nowa-galeria-6586609.jpg nowa-galeria-6586610.jpg nowa-galeria-6586611.jpg

12 drużyn rywalizowało przez dwa dni na kompleksie J&J Center w Skotnikach.

Nasza drużyna trafiła do grupy B i mogła zmierzyć się z bardzo ciekawymi drużynami.
W pierwszy dzień zawodów nasi zawodnicy byli bardzo skuteczni i dobrze zorganizowani w defensywie. Popełnilaliśmy bardzo mało błędów co skutkowało pewną grą jednak było widać, że stać na jeszcze więcej.

Z AP Czarny Dunajec chłopcy szybko zdominowali grę, grali szeroko w ofensywie i wymieniali bardzo celne podania raz po raz zagrażając bramce przeciwnika. Dopiero w końcówce spotkania założony wysoki pressing dał efekt w postaci celnej dobitki Piotra Okońskiego.
UKS Dębno niesieni żenującym dopingiem rodziców sądzili, że uda im się zdobyć punkty jednak zostali szybko uciszeni po pięknych bramkach Pawła Ziemby i Konrada Dobrowolskiego.
Do meczu z Cracovią podeszliśmy z bardzo dużym respektem i w głównej mierze skupiliśmy się defensywie czekając na kontry.
UKS Białe Wilki w pierwszych dwóch meczach grały bardzo ładną i skuteczną piłkę jednak nie potrafili nam zagrozić i widać było, ze chłopcom z Warszawy brakło już sił i wykorzystał to Paweł Ziemba kończąc idealne podanie od partnera.
Na ostatni mecz z Unią Tarnów szansę dostali zawondicy, którzy zagrali mniej minut w ostanich meczach i mieli możliwość pokazania swoich umiejętności.

Pierwszy etap zakończyliśy na drugim miejscu co dało nam możliwość gry o miejsca 1-6.

Wyniki z pierwszego dnia zmagań w Turnieju UHLSPORT CUP w Krakowie:

Stal Brzeg – AP Czarny Dunajec 1:0 bramka: Piotr Okoński

Stal Brzeg – UKS Dębno 2:1 bramki: Paweł Ziemba i Konrad Dobrowolski

Stal Brzeg – Cracovia 0:0

Stal Brzeg – UKS Białe Wielki Warszawa 1:0  bramka: Paweł Ziemba

Stal Brzeg – Unia Tarnów 0:1

Kolejny dzień zaczął się od pojedynku z faworytem rozgrywek Wisłą Kraków. Nasi chłopcy niestety oddali całą inicjatywę Wiślakom czekając na kontry jednak uważamy, że grając „swoją piłkę” mogli spokojnie powalczyć o korzystny wynik. Bramkę w końcówce spotkania zdobył Jakub Niedbała (Kadrowicz PSS U-13) późniejszy król strzelców całego turnieju.
Na mecz z Unią Tarnów mieliśmy wrócić na odpowiedni tor i pokazać dobrą grę. Gdy Kamil Kita i Oskar Solecki wyprowadzili nas na prowadzenie wydawało się, że spokojnie „dowieziemy” wynik do końca. Jednak minutowe kary dla Mateusza Forysia, Konrada Dobrowolskiego i kilka błędów sędziego w jedną i drugą stronę sprawiły, że na boisku doszło do ogromnego haosu. Skutkiem tego był ?faul? przed polem karnym Filipa Szpulaka i rzut karny w ostatniej minucie meczu.
W meczu z Dębnem wyszło całe zmęczenie podczas całego turnieju i widać było, że zacieliśmy się.
Z Mińskiem Mazowieckim niewykorzystany rzut karny szybko się zemścił i zeszliśmy pokonani.
Ostatni mecz z Wisłą Puławy był dla nas bardzo ciężki. Wielu chłopcom dolegały już bóle mięśnowe i drobne urazy. Lecz podołali wyzwaniu i ostatni mecz przypominał momentami pojedynek z poprzedniego dnia.

Wyniki z drugiego dnia UHLSPORT CUP Liga Mistrzów:

Stal Brzeg – AP Wisła Kraków 0:1

Stal Brzeg – Unia Tarnów 2:2 bramki: Kamil Kita, Oskar Solecki

Stal Brzeg – UKS Dębno 0:2

Stal Brzeg – Mińsk Mazowiecki 0:1

Stal Brzeg – Wisła Puławy 0:0

Skład: Bartosz MILIAN, Jakub SKRZYNIARZ, Bartosz RABIEJ, Dawid GROMNICKI, Mateusz FORYŚ, Konrad NOWAK, Jakub HABRYCH, Piotr OKOŃSKI, Oskar SOLECKI, Maciej WIECZOREK, Konrad DOBROWOLSKI, Igor MAKOS, Mateusz PODGÓRSKI, Kamil KITA, Paweł ZIEMBA, Filip SZPULAK

To był bardzo ciężki turniej dla młodzików starszych. Dwa dni zmagań na wysokim poziomie. Możliwość gry z drużynami z Krakowa, Warszawy i kilku większych miejscowości.
Mnóstwo emocji, dobrej gry, ładnych bramek, efektownych akcji i przede wszystkim dobrej zabawy.
Kończymy na 6 miejscu choć wiemy, że mogliśmy osiągnąć wiecej.
Wracamy zmęczeni, silniejsi i bogatsi o nowe doświadczenia by już w najbliższy piątek zagrać ze Stalą Osowiec w lidze młodzików.

Urodziny Marka Szymochy