Stal Brzeg - Tor Dobrzeń Wielki 4-1

• autor: thefilipek11, 2017-04-10 12:51

Więcej w rozwinięciu

Skrzydłowi zrobili różnicę.

Gdybyśmy występowali w lidze seniorskiej i na nasze mecze przychodziliby obserwatrorzy, scouci i dziennikarze tak zapewne brzmiał by tytuł gazet po naszym meczu. :-)

Na listę strzelców wpisali się dzisiaj nasi skrzydłowi, którzy w bocznych strefach byli nie do zatrzymania.

Oczywiście nie byliby w stanie oni zrobić różnicy, gdyby nie, dobra gra w bramce Bartosza Rabieja, dobrze kierowona linia obrony przez Dawida Gromnickiego, dobra gra środkowym pomocników Konrada Nowaka i Igora Makosa, którzy pod nieobecność Mateusza Forysia i Konrada Dobrowolskiego świetnie sobie poradzili. Zmienniny również utrzymali poziom gry i kulturę taktyczną. Za dobrą grę serdecznie gratulujemy wszystkim zawodnikom i życzymy, aby forma utrzymała się do końca sezonu.

Przez pierwsze 15 minut akcje rozgrywały się w środku pola. Staraliśmy się grać szeroko szukając wolnych przestrzeni na rozpoczęcie ataków w bocznych strefach. Szukając prostopadłych podań nasi zawodnicy byli łapani na spalonych lub minimalnie wyprzedzali ich obrońcy.

W 17 minucie po rzucie rożnym Jakub Habrych uderzył wprost w bramkarza. W 19 minucie groźnie z dystansu uderzył Oskar Solecki. Chwilę później Jakub źle uderzył piłkę po wrzutce Kacpra Sikorskiego. W 22 minucie świetnym prostopadłym podaniem popisał się nasz Kapitan i Kacper Sikorski uderzył obok bramkarza. Dwie minuty później strzelec bramki podobnym "killer passem" wyłożył futbolówkę Młynkowi, który spokojnie uderzył obok bezradnego bramkarza. W 25 minucie po akcji Sikorki, Habrych uderzył lewą nogą, a Oskar Solecki dobił strzał do pustej bramki.

Po zmianie stron doszło do kilku zmian i po 5 minutach straciliśmy bramkę po zamiaeszaniu w polu karnym. Zespół zareagował błyskawicznie i po akcji lewym skrzydłem  i wycofaniu piłki na 10 metr Mateusz Podgórski ustalił wynik spotkania. Dążyliśmy jeszcze do podwyższenia wyniku. Swoje sytuacje miał Jakub Skrzyniarz (poprzeczka), przegrany pojedynek 1x1 z bramkarzem oraz Filip Hofman, który uderzył minimalnie obok słupka.

Bramki: Kacper Sikorski, Mateusz Młynarczyk, Oskar Solecki, Mateusz Podgórski

Skład: Bartosz Rabiej, Dawid GROMNICKI, Jan DRUSZCZ, Jakub HABRYCH, Mateusz WINNIK, Konrad Dobrowolski, Igor MAKOS, Jakub Skrzyniarz, Filip Hofman, Mateusz Młynarczyk, Kacper Sikorski, Konrad NOWAK, Mateusz Foryś.