...

FA Olszanka – Stal Brzeg II 2-6 (0:3)

Bramki: Mateusz Podgórski x4, Kacper Sikorski x2.

Skład: Kamil Krzyszczuk, Kacper Stankiewicz, Mateusz Komarnicki, Bartosz Izdebski, Grzegorz Jacheć, Mateusz Łukiewicz, Norbert Kuziemski, Kacper Sikorski, Mikołaj Szabla, Jakub Tabiszewski, Nataniel Grajcar, Filip Herman, Jan Szcześnik, Mateusz Podgórski, Mateusz Młynarczyk.

W pierwszej połowie przeciwnicy starali się zaatakować nas wysokim pressingiem lecz bardzo dobrze operowaliśmy piłką. Kacper Stankiewicz nie popełnił wraz z obrońcami żadnego błędu w otwierciu gry przez co nasi pomocnicy mieli dużo miejsca zeby rozgrywać piłkę gdy do nich docierała. Zespół z Olszanki zagęścił środek pola, a gdy piłka trafiała do naszych skrzydłowych przesuwali względem piłki i ciężko było wygrać pojedynek 1×2. Z upływem czasu nasi podopieczni szybko zorientowali się, że należy szybko przenieść ciężar gry na drugą stronę gdy w jednym z bocznych sektorów jest zbyt dużo przeciwników. I w ten sposób udało nam się zdobyć trzy bramki po szybkich i skłądnych akcjach.

W drugiej połowie było widać spore zmęczenie naszych podopiecznych i gra nie wyglądał najlepiej i oddaliśmy inicjatywę gospodarzom jednak to nam udało się podwyższyć wynik spotkania po szybkiej kontrze. Zmęczenie wpłynęło na proste błędy przez co straciliśy bramkę. Nasz zespół musiał szybko zmienic ustawienie na „trzech” w obronie i zagęszczenie pola gry. Dzięki temu znów odzyskalisy panowanie nad piłką i mogliśmy wyprowadzać szybkie kontry.

Na pochwały zasługuje cały zespół, który bardzo dobrze i spokojnie operował piłką. Nasi bramkarze, którzy świetnie operowali piłką i stwarzali nam przewagę,  obrońcy, którzy szybko odbierali piłkę i dobrze ją rozgrywali, pomocnicy, którzy świetnie kreowali grę, skrzydłowi którzy nabiegali się dzisiaj niesamowicie oraz naspastnicy, którzy wykorzystali swoje sytuacje.

Jako drużyna mamy ogromny potencjał świetnie radzimy sobie w ofensywie i nasza gra w defensywie również wygląda dobrze. Musimy popracować nad niekórymi aspektami gry, ale wszyscy jesteśmy dobrej myśli